לפייסבוק העסקי
לפייסבוק קבוצת "מדסקסים" 


050-9616969 

מה יש בבחירת בן/בת זוג שהופכת את המשימה הזו לקשה ?


רובנו כיצורים חיים מחפשים את החצי השני שלנו, רובם מוצאים אחד את השנייה אך לא תמיד יודעים "לתפעל" את המערכת הזוגית, חלקנו לא מצליחים למצוא את החצי השני שלנו וזאת למרות שהבטיחו לנו עוד "בינקותא" כי בזמן הלידה יוצאת "בת קול" ומזווגת אותנו כבר.

אז מה קורה בעולם הזה ? למה נשים וגברים יפים ויפות מוכשרים ומוכשרות מגיעים לאמצע העשור השלישי של חייהם ועדיין לא מוצאים את הזיווג שלהם ?

התשובה היא פשוטה – אותם אנשים שלא מצאו את החצי השני שלהם הם פשוט לא מצאו את האדם שמתאים להם מבחינת "עולם התוכן" שלהם, ואני ארחיב.

אנשים מתחברים אחד לשנייה כיוון ש"עולם התוכן" שלהם הוא זהה, לדוגמא :

ישנם זוגות שעולם התוכן הזהה שלהם הוא רק "מין" ולכן הם יקיימו מערכת יחסים שרובה יהיה סביב המין, במידה והם ימצאו עולם תוכן משותף נוסף כגון :"בילויים" הם ייהנו מבילוי משותף וגם ממין טוב. במידה וישנם יותר מ 70% "עולמות תוכן" משותפים אזי הזוג יצליח לנהל זוגיות בריאה ומגוונת.

אך מה קורה כאשר ישנם זוגות שעולם התוכן המשותף שלהם הוא לדוגמא רק  "עדתי"  או " חופש"  או "נוחות"  או מה קורה כאשר בתחילת הנישואים היו המון עולמות תוכן משותפים ופתאום לאחר הלידה או משבר או התפתחות של אחד מהצדדים עולמות התוכן משתנים ומתמעטים ואותו זוג אינו דואג לייצר עולמות תוכן חדשים משותפים ?

כאן מתחילות הבעיות שקשורות לעולם הזוגיות. כאן מתחיל המשבר שאם לא מטפלים בו מהר הוא עלול לצבור פער ומתח גדול בין בני הזוג ומשם להוביל לבעיות אי אמון בזוגיות ולהגיע אף לפרידות ולפירוק מוסד הנישואין.

ולכן דבר ראשון חייבים לדבר ולתקשר בצורה פתוחה ונינוחה.

 דבר שני : חייבים לייצר עולמות תוכן משותפים וחדשים. מתוך הבנה שמותר ורצוי שיהיו עולמות תוכן אישיים לכל אחד מבני הזוג אך רוב עולמות התוכן יהיו משותפים, כאשר עולם התוכן שקשור "למין" חייב להיות זהה מבחינת רצונות דרישות ותיאום ציפיות.

צריך להבין שישנם הרבה עולמות תוכן שהם אינם משותפים וגם לא מהווים נתח עסיסי בזוגיות ואפשר להסתדר איתם ובלעדיהם אך עולם התוכן המיני אי אפשר להסתדר בלעדיו כיוון שזה משהו שנוגע לנושא אינטימי של בינו ובינה, כאשר אין דעה משותפת ושיתוף פעולה הדדי ישנה בעיית "זליגה" אני יודעת שזה נשמע רחב ולא ספציפי, ארחיב על כך בטור הבא.

וכמו שאני תמיד אומרת, החיים ובמיוחד הזוגיות הם אתגר לא פשוט אך אתגר שהדרך היא מענגת ומספקת. ומי שנהנה מהדרך ייהנה גם מהתוצאות שהזוגיות מניבה.

שווה להשקיע כבר אמרתי ??

שלכם קציעה אלדר


טואול - בניית אתרים