לפייסבוק העסקי
לפייסבוק קבוצת "מדסקסים" 


050-9616969 
 הייתי בפגישה עם מטופלת שלי, שהביאה התרגשות רבה לנוכח השינויים שהיא חווה בחייה, פעם ראשונה ב 4 חודשים של טיפול שהדמעות שניגרות על פניה היו דמעות של שמחה אמיתית והתרגשות כנה ולא דמעות של עצב וכאב, ואז ברגע אחד – שאלה אחת נשאלה, תשובה אחת נענתה והשמחה הפכה לעצב, האור הפך לחושך, האהבה הפכה לפחד. שאלתי אותה: "איפה היתה הנשמה שלך לפני 26 שנים (היא בת 24)?" והיא חשבה רגע, ובסוף ענתה: "היא לא היתה"
אחרי כמה שניות ראיתי את עיניה מתמלאות דמעות ועצב נגה ואז התחילה לדבר על כל מה שלא טוב בחייה. עצרתי אותה והפניתי אותה לתוך תוכה – "מה קרה כאן עכשיו", שאלתי, "איך כל השמחה הפכה ברגע לעצב?" והיא מסתכלת עליי בעיניה החומות והעמוקות ועונה "לא יודעת..."
אותה נערה-אישה חוותה בו ברגע את הכאב האמיתי שמניע אותה בחייה, את אותו "חור בלב" שהיא תיארה בהזדמנות אחרת באחד המפגשים – את החוסר בחיבור לעצמה, לנשמתה, לניצוץ האלוהי שמהווה אותה. שלחתי אותה עם משימה הביתה – לחקור ולבדוק מה אומרים אנשים שונים וגישות שונות על הנשמה ולחזור בשבוע הבא עם חיבור קצר על מהות הנשמה ועל הקשר שלה אליה ואני יודע שכאן חל המפנה החשוב ביותר במסע הטיפולי שלנו יחד. כי ברגע שמתחברים לאותו ניצוץ אלוהי, לאותו כוח שמניע את החיים – אין דרך חזרה אל החושך, אל הנפרדות ואל האשליה שבאנושיות.
ישנן הרבה גישות שמדברות על הנשמה והמון הסברים נכתבו עליה, אז אני רוצה להביא כאן את הדבר בצורה הפשוטה וקולעת ביותר, כפי שאני חווה אותה בחיי.
אם היתה התחלה לנשמה הייתי מתחיל שם, אבל האמת היא שהנשמה לא נוצרה מעולם. היא פשוט היתה, היא פשוט הווה. הנשמה היא נצחית במהותה – דבר שהמוח האנושי לא מסוגל לתפוס, אבל הרגש מסוגל לחוות – דבר שאין לו התחלה ואין לו סוף.
הנשמה היא מה שאנו מכנים "אני" , זהו החלק בפנים שחווה את הרצונות, את החוסרים, את הרגשות, את המחשבות, את הגוף ואת החוויות. הנשמה היא המכלול של גוף-רגש-שכל-רוח – היא הכל. אפשר לומר שהנשמה היא אנרגיה מהסוג הגבוה ביותר – אהבה טהורה. ואותה נשמה רוצה להתנסות ולחוות את עצמה בדרכים רבות ומגוונות ככל האפשר, על כן יצרה את הבריאה כולה כפי שאנו מכירים אותה – בצורה של קוסמוס אינסופי, מלא חיים ושיעורים.
הנה כמה נקודות אוניברסאליות על הנשמה והחוויה האנושית שלה:
• הנשמה היא חלק עצמאי משלם גדול יותר בעל מודעות כוללת (כמו תא בגוף האנושי(
• הנשמה מתכננת ובוחרת את החוויה האנושית שלה לפני הגיעה לעולם: שם, מבנה גוף, הורים, מקום הלידה, חוויות חשובות בחיים, ומפגשים עיקריים עם נשמות אחרות.
• הנשמה יודעת כל שהיה וכל שיכול להיות – יש לה את התשובות לכל השאלות
• לכל מסע אנושי של נשמה ישנה תכלית – לכל נשמה ישנו ייעוד ייחודי להגשים
• הנשמה היא טובה במהותה, היא אור, אהבה, נתינה ושמחה
• הנשמה תעשה כל שצריך על מנת לעורר את המודעות האנושית לנוכחותה ולהגשמת הייעוד שלה
החוויה האנושית של הנשמה אם כן היא בעצם מגרש משחקים מלא באשליה של נפרדות – הנשמות ירדו לכדור הארץ ושמו תחפושת אנושית על מנת לשכוח את כל שהן יודעות ויצאו למסע של היזכרות. היזכרות במי ומה שהן באמת – לבדוק האם בתוך הקושי שבגבולות של החומר, תצליח הנשמה להתחקות אחר המקור שלה והמהות שלה. וזהו המסע האנושי.
אחד המורים שלי תיאר את חוויית הנשמה כיצור אנושי בצורה יפה: "אתם כמו צמח שהתחפש לסלע ונשאר בתחפושת זמן כה רב, עד כי לבסוף החל להאמין בעצמו שהוא סלע ושכח שהוא צמח. ואכן אנו נשמות, ניצוצות של אור המחופשים לבני אדם, וחלקנו טרם נזכרנו שאנחנו בעצם ניצוצות של אור ולא בני אדם! יש לנו תכונות של אור בתוכנו, של אהבה ושל נתינה, ועל כן האפשרות האמיתית היחידה שלנו להגשמה עצמית והשלמה פנימית היא דרך חיבור לאותה מהות אמיתית שבפנים – מהות הנשמה, האור, האהבה. לפעול מתוך הזהות האמיתית שלנו, זהות של אחדות, ולא מתוך האשליה שבנפרדות האנושית.
למעשה כולנו הגענו מאותו מקור של אור, מאותה נשמה אחת שתמיד הווה, אשר לצורך המשחק התחלקה לחלקים שונים והאפילה על האמת בעזרת תחושת הנפרדות. הנשמות כאן בכדור הארץ כבני אנוש חוות את עצמן כנפרדות אחת מהשניה, בעוד שהאמת היא שהן אחד, שכולנו אחד.
אז מה עושים עם הנשמה הזאת? עם הידע הזה? ובכן – מתחילים לפעול יותר כנשמה ופחות כבני אדם – מסגלים את תכונות הנשמה לתוך החוויה האנושית וכך מרוויחים את הטוב שבשני העולמות. תכונות הנשמה קשורות לכל מה שבסיסו אחדות, אהבה ונתינה ותכונות האנוש הן כל מה שבסיסו נפרדות, פחד וקבלה לעצמי בלבד.
חשוב להבין שאין צורך להפסיק עם חוויות אנושיות – כלל לא!
החומר, הכסף, החיים הטובים, האוכל, המין – כל אלה שייכים לחוויה האנושית, שהנשמה רוצה להתנסות בה – רק צריך לחוות אותה מתוך עמדת הנשמה.
לחיות בשפע מתוך מקום של נתינה ואהבה, ולא מתוך הרדיפה אחרי הכסף למען הכסף בלבד.
לאכול אוכל טעים, מגוון ומיוחד מתוך כבוד למקור האוכל ולגוף הניזון ממנו, ולא לשם ההנאה עצמית בלבד.
לחיות חיי מין עשירים מלאים באינטימיות, רגש גבוה ואהבה, ולא מתוך רצון להגיע לאורגזמה בלבד.
לחוות קשרים אנושיים מתוך נתינה ואהבה, ולא מתוך הרצון לקבל לעצמי בלבד.
לנהל קשרים עסקיים מתוך כנות, יושרה, חמלה וראיית האחר, ולא מתוך חתירה אישית להצלחה ללא קשר לסביבה.
ובאופן דומה בכל תחומי החיים האחרים.
ישן כל כך הרבה דרכים להתעורר למהות הנשמה, חלקן נמצאות בתחום החיובי וחלקן בתחום השלילי – הבחירה היא תמיד חופשית – כיצד להתעורר לנוכחות האלוהית שלי – האם דרך האור והאהבה, או דרך החושך והפחד. בכל מקרה הנשמה תמיד תגיע להגשמת המשימה אליה כיוונה לפני הגיעה לכאן. ומהמקום הזה אני מזמין כל אחד מכם לשאול את עצמו – מה אני עושה כאן? מה הייעוד של הנשמה שלי ומה עליי לעשות כדי להגשים אותו ולהיות אחד עם עצמי ועם מהותי האמיתית.
מובא מאהבה
  כותבת אנונימית

בניית אתרים - טואול